arba    Užsiregistruokite
Šalis Kalba
Katalogas >> Pramogos Renginiai Airijoje >> Renginiai Airijoje >> Koncertai ir Teatrai >> Lyrikos vakaras Diemedžiu žydėsiu
Vartotojas/Projekto pavadinimas:Renginiai Airijoje
Įmonės pavadinimas:Renginiai Airijoje
MiestasDublin

Nusiųsti vartotojui pranešimą
Užblokuoti/ištrinti vartotoją/skelbimą

Lyrikos vakaras Diemedžiu žydėsiu

Dublin
Vietovė:Dublin
Paskelbtas: 2014-10-20 15:00DATA: Spalio 18d.
LAIKAS: 18val.
VIETA: Grace Church, Dublin 2

Lapkričio 17 d. sukanka 110 metų, kai gimė viena talentingiausių XX a. Lietuvos poečių Salomėja Nėris.
"Šešėliuotas mano kelias - kur jis bėga?" - viename savo eilėraščių klausė S.Nėris. Daugelis ją prisimena kaip tragiško likimo poetę, kaip komunistų suviliotą ir apgautą naivią menininkę, vėliau atgailavusią dėl tokio savo žingsnio. Arba tiesiog išdavikę, dėl asmeninių ambicijų atsisakiusią idealų ir susidėjusią su Lietuvos nepriklausomybės duobkasiais.

"Kiekvienas, kuris dar taikosi spjauti į Salomėjos Nėries pusę, turėtų suvokti bent tiek, kad spjauta bus į šulinį, iš kurio semsis ir semsis visi bent kiek susipratę lietuviai", - yra pasakęs šių laikų poetas Aidas Marčėnas. Tačiau neatrodo, kad norinčių piešti ją vien juodomis spalvomis būtų daug. Niekas neišbraukė jos kūrinių iš mokymo programų, jos vardu vadinamos mokyklos ir miestų gatvės... Nepaisant visų dviprasmybių S.Nėris ir šiandien tebėra su mumis. Kitaip nei daugelis jos raudonųjų "bendražygių", kurių atminimą saugo nebent Grūto parko pušys.

Renginio metu vyks raiškiojo skaitymo konkursas, kuriame kviečiami dalyvauti skaitovai iš visos Airijos.Norinčius dalyvauti prašome kreiptis telefonu 0857605423 (Rasa) arba el.paštu lyrika@alb.ie iki spalio 1 dienos. Skaitovų amžius neribojamas.

Socialinės nuorodos


Komentarai:
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti [spausti čia]
Artimiausi Renginiai Airijoje

 
 
 

Advokatas Airijoje kompensacijas. Suzalojimai Darbe, Kelyje, Nelaimingo atsitikimo atveju