arba    Užsiregistruokite
Šalis Kalba
Katalogas >> Perku, Parduodu, Paslaugos >> Teisinės paslaugos >> Nesenai susižeidžiau darbe, Kokias teises turiu šioje situacijoje?
Vartotojas/Projekto pavadinimas:Griffin Solicitors
Įmonės pavadinimas:Griffin Solicitors
Telefonas:+353 1 4907651
Svetainė:http://www.griffinsolicitors.ie
MiestasDublin

Nusiųsti vartotojui pranešimą
Užblokuoti/ištrinti vartotoją/skelbimą

Nesenai susižeidžiau darbe, Kokias teises turiu šioje situacijoje?

Dublin
Vietovė:Dublin
Paskelbtas: 2016-04-28 11:00



Dirbu sandėlyje ir darbo metu mano darbdavys dažnai manęs prašo kelti sunkias prekes. Ne kartą veltui prašiau darbdavio atkreipti dėmesį į šią problemą. Nesenai susižeidžiau keldamas prekes ir dvi savaitės buvau nedarbingas. Kokias teises turiu šioje situacijoje?


Pagal 2005 m. saugumo, sveikatos ir gerovės darbe aktą jūsų darbdavys privalo įvertinti fizinio kėlimo riziką, kad nuspręstų kokių fizinio kėlimo darbų būtų sumažinta, o kokių vengiama. Šiuo atveju siūloma mažinti fizinio kėlimo darbus iki minimumo. Kai nėra kaip išvengti kėlimo darbų, darbdavys privalo taip paruošti darbo vietą, kad nereikėtų objektų nešti toli arba būtų galima į pagalbą pasitelkti į pagalbą mechaninius prietaisus didelių objektų pernešimui. Be abejo, kai kurie objektai, lengvesni nei 5kg, nekelia pavojaus susižeisti. Tačiau turi būti atsižvelgta į keletą faktorių tokių kaip: ar objektas yra didelės rizikos ar ne, objekto vieta, kaip lengva jį pasiekti (tarkime objektas yra ant viršutinės lentynos) ir ar lengva jį paimti (kalbama apie nestandartinių formų objektus, pavyzdžiui statines).
Taipogi visi darbuotojai, kurie susiduria su tokia rizika darbo metu, turėtų būti apmokyti fizinio kėlimo kurse, kurį turi pravesti FETAC atestuotas instruktorius. Sveikatos ir saugumo organizacija (HSA) yra nustačiusi standartus kėlimo darbams (kurių darbdavys privalo laikytis) ir kursams. Šią informaciją galite pasižiūrėti www.hsa.ie.
Apibendrintos darbdavio pareigos pagal HSA:
• Kaip sumažinti kėlimo sukeliamą riziką arba kaip išvengti kėlimo.
• Naudoti mechaninius prietaisus tokius kaip krautuvas ar vežimėlius, kad nereikėtų darbuotojams kelti daiktų
• Pertvarkyti darbo vietą taip, kad būtų galima sumažinti ar išvengti fizinio kėlimo.
Jei manote, kad susižeidėte darbe dėl to, kad darbdavys neužtikrino saugios darbo vietos, siūlome susisiekti su advokatu ir pasitarti ar galite iškelti ieškinį.

Socialinės nuorodos




Komentarai:
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti [spausti čia]
Jūsų Reklama